Konaklama >


Evinizden uzak, güvenli yeni bir ev ortamı yaratmak için 2008 bahar ayında açılan yurt, tek, çift, üç ve dört kişilik yarı özel banyolu süit odalarıyla 200 öğrenciyi barındırmaktadır.


EVİNİZİN RAHATLIĞINIDA GÜVENLİ BİR ORTAM SUNMAK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ...


Konaklama


Üniversiteye gitmekle kalmayın, onu YAŞAYIN!


İtiraf edelim ki aileden uzak, dünyaca ünlü bir şehirde tek başınıza yaşamak hem eğlenceli hem de biraz yorucu olabilir. Yurtta kalmayı tercih etmek, artık kendi başınıza yaşayacağınız gerçeğini ve yeni arkadaşlar edinmenizi kolaylaştıran, fakültenizle daha iç içe yaşama imkânı sunan aynı zamanda çeşitli aktivite ve kulüplere katılma olanağını sağlayan bir seçimdir. Ayrıca kampüsten çıkıp, dünyanın en ilgi çekici şehirlerinden biri olarak kabul edilen New York’un size sunduğu avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Manhattan bile başlı başına bir eğitim olacaktır!


Vaughn Üniversitesi yerleşke topluluğunun bir parçası olmayı bir düşünün. İlk defa gittiğiniz bir ortamda, daha da önemlisi tamamen farklı bir kültür ve ülke içinde kendini yalnız hissetmek bir gencin başına gelebilecek talihsiz olaylardan biri olabilir. Kampüs dışı yaşamın aksine, yurt size tıpkı sizin gibi öğrencilerle dolu bir ortam vaat ediyor. Seneler sonra dönüp baktığınızda hatırlayacağınız, benzersiz hatıralarınızı paylaşacağınız ve belki de iş hayatınız için yeni bağlantılar kurabileceğiniz bir yer. Daha da önemlisi, hayatınızın geri kalanı boyunca en yakın arkadaşlarınız olarak göreceğiniz dostlarınızla ilişkinizi oluşturacağınız yerdir.


Vaughn Üniversitesi yurdu daha pozitif bir toplum yetiştirmek için konforlu ve yardımsever bir yaşam alanı oluşturmayı amaçlıyor. Her toplulukta olduğu gibi Vaughn’un yurdu da belli politika ve prosedürler içinde öğrencilerini evinde hissettirmek için elinden geleni yapıyor.


İş öğrencilerimize en iyi şekilde hizmet etmekse, Vaughn’da her zaman “ileriyi ve ötesini düşünürüz” politikası geçerlidir. Bu yüzden, Vaughn’u New York’taki az sayıdaki okullardan biri yapan süit yaşam tarzlı odalarıyla, sizlere 3 katlı bir yurt inşa edilmiş. İki, üç ya da dört kişi olarak paylaşabileceğiniz odalarınızda size özel banyolarınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca çamaşırhane, çalışma odaları ve mutfak gibi imkânlarımızdan ortak alanlarda faydalanabilirsiniz. Bunların yanı sıra başka bir iyi haber ise, yurdun her yerinden kablosuz internete bağlanabilirsiniz.Vaughn’da Hayat


New York’u Üniversite Kampüsünüz Yapın.


Vaughn Üniversitesi, dünyadaki en heyecan verici, en çok kültürel çeşitliliğe sahip şehrin bir parçası olan Manhatan’tan sadece birkaç dakika uzaklıkta. Ve tabii ki Long Island’ın dünyaca ünlü kumlu deniz kıyılarından. Kampüsü ise aktivite, eğlence, fakülte ve arkadaşlarla kaynaşmak gibi fırsatların tam göbeğindedir.


Toplu taşımayı kullanarak istediğiniz her yere, spor merkezlerine, müzelere, en moda eğlence mekânlarına veya restoranlara gidebilirsiniz. Sıcaktan mı bunaldınız? Güneye giden bir trene atlayın hemen. Veya olduğunuz yerde kalın! Kendi mahallesindeki müzelerine, hayvanat bahçelerine, U.S. Open stadyumuna giderek Queens’in tadını çıkartın.


New York’un size sunduklarının tadını çıkarttıktan sonra kampüse geri dönün ve sınıf arkadaşlarınıza oyun ya da spor alanlarında katılın, bir fakülte üyesiyle güncel bir olay üstüne harika bir sohbet yapın, ya da pek çok kulüp ve aktivitelerle zaman geçirin.


Ev gibisi yok derler…


Ama üniversiteye giderken de, oranın bütün avantajlarından faydalanmak ve tecrübe edinmek için yurt gibisi yoktur.


Odalarda her öğrenci için 1 yatak, şifonyer, gardırop, çalışma masası, sandalye bulunmaktadır. Aynı zamanda telefon hattı, kablo bağlantı girişleri, isteğe göre kablolu ya da kablosuz internet bağlantısı mevcuttur.


Kampüste yaşayan Vaughn öğrencileri bir evde bulunabilecek hemen hemen tüm konforlardan yararlanabilir. Yurdumuzu daha rahat ve düzenli tutabilmek için orada konaklayan öğrencilerimizin hepsinden yurdun kuraları ve prosedürlerine uyması beklenir. Yurdun sağladığı olanaklar şunlardır;


  • İstediğiniz zaman kullanabileceğiniz hazır ve donanımlı bir mutfak.

  • Hafta içi sabah 7 akşam 8, hafta sonu sabah 10 akşam 6 arasında açık bir yemek alanı.

  • 2 tane çamaşır odası. Çamaşır yıkamak ve kurutmak bile yurt arkadaşlarınızla tanışmak ve kaynaşabilmek için bir fırsat.

  • Her katta bulunan, bilardo masası ve konforlu mobilyalarla döşenmiş arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz, 3 adet öğrenci ortak alanı.

 
Değerli Akademik, ve İdari Personelimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

7 Temmuz - 1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Vaughn College Yaz Okulu Programımız için talep edilen ücret 3800 USD olarak revize olmuştur. İlgilenen kişilerin Dış İlişkiler Ofisi ile irtibata geçmelerini rica ederiz. Başvuru için son birkaç gün! New York'ta eğitim ve kültür dolu 1 ay geçirme fırsatını kaçırmayın!